Новости. Укрзалізниця ініціює посилення відповідальності за пошкодження залізничної інфраструктури

Офіційний сайт "Укрзалізниці", 14.11.2017.

ПАТ «Укрзалізниця» ініціює кримінальну та посилення адміністративної відповідальності за крадіжки й пошкодження елементів залізничної інфраструктури. Відповідний проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за пошкодження залізничної інфраструктури» обговорили на нараді фахівці Укрзалізниці та Міністерства інфраструктури.

Наразі інфраструктура Укрзалізниці майже щодня зазнає пошкоджень внаслідок дій сторонніх осіб. Зловмисники викрадають кабель залізничної сигналізації та зв’язку, дросель-трансформатори, розбирають обладнання верхньої будови колії, через вандалізм страждають вікна пасажирських поїздів та лінзи світлофорів тощо. Щороку ця ситуація погіршується, і залізничникам усе складніше власними силами забезпечувати збереженість інфраструктури та вантажів. Так, у 2015 році залізниця зазнала збитків від розкрадань на загальну суму 35 млн грн, у 2016 році – понад 50 млн грн та за 9 місяців 2017 року – понад 44 млн грн. На жаль, лише 53 % таких втручань класифікуються як злочини й лише незначна кількість таких правопорушень доходить до розгляду судовими інстанціями та винесення відповідного рішення.

Статистика свідчить, що наразі ситуація з розкраданням залізничної інфраструктури абсолютно не контрольована з боку правоохоронців. А масштаби цих випадків призводять до створення аварійно-небезпечних ситуацій, порушення стабільної роботи залізничного транспорту, невиконання графіків руху поїздів та інших негативних наслідків, від яких у подальшому страждає економіка та суспільство в цілому.

Так, наприкінці вересня 2017 року злочинці зрізали охоронні пристрої на шляхопроводі перегону Верхньодніпровськ – Верхівцеве на швидкісному ходу Інтерсіті+ – № 734/733 Київ – Покровськ. Було демонтовано 80 метрів пристрою, що потрібен для безпечного проходу коліс поїзда у випадку сходження з рейок. Залізничники ліквідували пошкодження, проте в галузі вичерпуються всі резерви та можливості по відновлення наслідків злочинного вандалізму.

Крім того, залізничники самостійно не можуть вплинути на незаконну діяльність пунктів прийому метабрухту, куди зловмисники за копійки здають залізничне майно, собівартість яких значно більша.

Врегулюванню ситуації на законодавчому рівні сприятиме посиленню правового захисту стратегічної інфраструктури держави, визнання кримінальними протиправних посягань у сфері залізничного транспорту та посилення відповідальності за злочинні посягання на майно залізничного транспорту.

Вже найближчим часом залізничники разом із фахівцями Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Мінекономрозвитку та Мінінфраструктури опрацюють питання щодо можливості застосування окремих статей Кодексу України для посилення відповідальності за втручання в роботу залізничного транспорту. Після доопрацювання законопроекту також передбачається посилення адміністративної відповідальності за такі порушення.

URL оригинала: http://uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/462162/
Разделы по теме:
Рубрики:   ЖД транспорт, Происшествия

Добавить комментарий

Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.