Новости. Борг у 500 млн грн за пільгові перевезення ставить під загрозу відновлення приміського сполучення у повному обсязі, — Іван Юрик

Залізничний інформаційний портал, 19.05.2020.

За 2019 р. та перший квартал 2020-го Укрзалізниця не отримала від місцевих органів влади понад пів мільярда гривень компенсації за перевезення пільговиків. Місцева влада повернула перевізнику за зазначений період лише приблизно 20% від загальної суми за послуги, надані пільговим категоріям населення.

За словами в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика, така ситуація ставить під загрозу відновлення приміського сполучення. «Закликаємо місцеві органи самоврядування, з якими укладено контракти, невідкладно погасити заборгованість. Це стане запорукою вчасного та повного відновлення приміського залізничного сполучення у ваших регіонах після завершення карантинних обмежень. Укрзалізниця завжди готова до діалогу та виконання своїх соціальних обов’язків, проте це має відбуватися на рівних умовах і з дотриманням усіх норм законодавства», — зазначив він.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт» збитки від перевезень пільговиків у приміському сполученні повинні відшкодовуватися за рахунок місцевих бюджетів. Натомість Укрзалізниця хронічно не отримує кошти за здійснення цих перевезень.

Зокрема, за 2019 р. рівень компенсації за перевезення пільговиків у приміському сполучення становив 112,3 млн грн (21,8%), борг — 403,4 млн грн. У першому кварталі 2020 р. ситуація з погашенням збитків від пільгових перевезень у приміському сполученні тільки погіршилася: компенсовано 14,6 млн грн (12,8%), борг — 99,1 млн грн.

Лідерами антирейтингу з погашення боргів у 2019 р. та першому кварталі 2020-го стали місто Київ, яке не сплатило жодної копійки з 59 млн грн заборгованості, Львівська область, яка винна залізничникам за зазначений період 61,4 млн грн з 68,7 млн грн загальної суми наданих послуг, та Харківська область — борг 61,2 млн грн із загальної суми у 68 млн грн.

«Закликаю органи місцевої влади ухвалити відповідні рішення задля погашення заборгованості за перевезення пільгових пасажирів задля відновлення у повному обсязі приміських залізничних перевезень», — резюмував керівник Укрзалізниці.

Инфографика

URL оригинала: https://info.uz.ua/news/borg-u-500-mln-grn-za-pilgovi-perevezennya-stavit-pid-zagrozu-vidnovlennya-primiskogo-spoluchennya-u-povnomu-obsyazi-ivan-yurik
Разделы по теме:
Рубрики:   ЖД транспорт

Добавить комментарий

Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.