Новости. Орієнтир — безпека виконання робіт

Газета "Харківський електротранспорт", 24.07.2004.

Наше підприємство, і це знає кожен працюючий на ньому, підвищеної небезпеки. Адже весь процес його функціонування пов'язаний з рухом, електричним струмом, в тому числі і високої напруги, складним комплексом ремонтно-відновлювальних робіт на трамваях і тролейбусах, контактній мережі, трамвайній колії. Адже тільки в процесі капітального ремонту на рухомому складі буквально до гвинтика розбирається кілька тисяч найменувань зношених вузлів і механізмів, монтуються кілометри дротів електроустаткування. А скільки робіт виконується на трамвайних і тролейбусних мережах, колії, будівництві й т.п. І все це пов'язано з чималим ризиком для працюючих.

Ось чому в депо і службах ХКП "Міськелектротранс" завжди приділялася неабияка увага питанням охорони праці, пожежної безпеки і промислової санітарії. З метою підвищення ефективності такої роботи на 2004 рік було розроблено комплексні заходи по досягненню встановлених нормативів безпеки, гігієни праці виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, попередження виробничого травматизму, профзахворювань та аварій на ХКП "Міськелектротранс".

Якщо аналізувати ті, виконання яких намічено на І півріччя поточного року, то 14 із 18 пунктів — виконано. Можна назвати кілька. Так в тролейбусному депо №2 змонтовано калориферну установку в жіночій роздягальні. У Жовтневому трамвайному встановлена монорейкова дорога вантажопідйомністю 0,5 тонни на дільниці ремонту електродвигунів, а їдальня №950 ЖКПС устаткована приточно-витяжною вентиляцією і т.п.

Якщо ж характеризувати виконання нормативних актів охорони праці, то тут можна назвати багато цифр, які б відображали стан справ. Неабияка увага приділялася організації навчань з охорони праці. Ними охоплено понад 4 тис. осіб. На охорону праці використано 231079 грн. З них на засоби індивідуального захисту — понад 57 тис., на спецхарчування більше 25 тис., а на технічні заходи — 12300 грн. Також виплачено за тяжкі та шкідливі умови праці 50 тис. грн. і за додаткові відпустки 28980 грн. та інше. При всіх труднощах фінансування немало закуплено спецодягу. Багато можна сказати і про організаційні заходи, атестацію робочих місць, наочність та підвищення рівня відповідальності за порушення правил з охорони праці.

До речі, наше підприємство має немало об’єктів, котрі позитивно впливають на умови праці трудівників. Це і санітарно-побутові приміщення майже на 3 тис. місць, і їдальні, буфети, а також лікувально-профілактичні та оздоровчі заклади. Останні — лікарсько-фельдшерський оздоровчий пункт, пансіонат, дитячий оздоровчий табір, лижна база, спорткомплекси, сауни, спортивні кімнати.

Устатковано в депо і службах 12 кабінетів з охорони праці, 2 техкласи, 52 технічних куточки. Є і 9 спеціальних кабінетів для перевірки водіїв на алкоголь перед виїздом на лінію.

Працівники служби охорони праці прагнуть підвищувати вимоги до керівників підрозділів депо і служб. Тільки за півроку накладено 95 дисциплінарних стягнень, видано 183 приписи з охорони праці, 28 одиниць обладнання, яке не відповідає ПТЕ, зупинено.

Практикується проведення і оглядів-конкурсів з охорони праці. Керівництво підприємства тримає під неослабним контролем важливі питання охорони праці. Регулярними стали їх заслуховування на диспетчерських нарадах.

Багато мною сказано про позитивне. Але, на жаль, ми маємо немало порушень вимог охорони праці при виконанні робіт. І особливо це стосується лінії. Невиконання правил техніки безпеки при постановці струмоприймачів, колійних роботах, ремонті контактної мережі, звичайно ж, повинні бути суворим чином викоріненні. Бо ті, хто їх допускає, ставить під загрозу своє життя, і життя тих, хто, працює поруч.

І все ж відрадно, що результати роботи в даному напрямі помітні. Кількість нещасних випадків проти відповідного періоду минулого року зменшилися наполовину.

Але це не повинно заспокоювати нас, бо тільки безпечна у всіх відношеннях праця може бути надійним орієнтиром для тих керівників і виконавців, хто на ділі виступає за підвищення рівня культури виробництва. З боку держави теж посилено нагляд за охороною праці. Затверджений Указом Президента України від 16 січня поточного року Державний комітет України з нагляду за охороною праці, наділений широкими повноваженнями аж до зупинки або обмеження експлуатації підприємства та притягнення до адміністративної відповідальності винних у порушенні робітників. Отож, для кожного орієнтиром повинна бути безпечна праця.

М. ІВАШИНА,
начальник служби охорони праці підприємства

№57‑58 (5205‑5206), 24 липня 2004 року

Разделы по теме:
Рубрики:   Трамвай, Троллейбус
Перевозчики:   КП "Жовтневе трамвайне депо", КП "Тролейбусне депо №2"

Добавить комментарий

Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.