Новости. Цікава сторінка історії

Газета "Харківський електротранспорт", 04.09.2004.

— Я знайшла знімок, котрий вас, безумовно, зацікавить, — сказала якось директор народного музею історії підприємства В.В. Пафик.

І справді, на фотокартці 1927 року була закарбована одна із досить цікавих сторінок життя колективу електротранспортників, а саме їх участь у боротьбі із неписьменністю. У двадцяті роки це була досить серйозна проблема. Уряд Країни Рад взяв прямий курс на індустріалізацію, котра була конче необхідна для виживання держави. Проте швидко виявилося, що вирішити відповідальні завдання, пов’язані із нею, непросто. Бо у спадщину від царизму молодій країні дісталася неписьменність значних верств населення. Особливо нею гальмувалися всі процеси у селі. Адже механізацію та електрифікацію сільського господарства могли здійснити освічені, підготовлені спеціалісти.

Розірвати це суцільне коло проблем можна було перш за все, навчивши людей елементарному читанню. Зрозуміло, що неписьменних було багато серед старших поколінь. Молодь, сповнена надіями на краще життя, тягнулася на так звані робітфаки, а потім — у технікуми та вузи.

В села ж та передмістя частіше направлялися групи добре підготовленої та розвиненої молоді, котра розуміла все непересічне значення, поставлених перед нею завдань.

На цьому знімку ми бачимо електротранспортниць разом із їхніми учнями. Трамвайниць можна відрізнити по форменому одягу, відповідних кашкетах. У центрі фотографії перший "червоний директор" Харківського трамвайного тресту В.В. Прокоф'єв (склав на грудях руки). Це також свідчення тієї уваги, котру приділяли важливому завданню.

Сьогодні можна зазначити, що робота таких летючих загонів себе виправдала. Книга, газета, підручник — все владніше входили у радянський побут, а грамотність відкривача перед людьми нові, кращі перспективи життя. Зокрема на фабриках та заводах, котрі будувалися тоді у великих містах.

Підготував М. АРТАМОНОВ

№69‑70 (5217‑5218), 4 вересня 2004 року

Разделы по теме:
Рубрики:   Трамвай, Город и область

Добавить комментарий

Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.