Новости. Економія — процес нескінчений
Газета "Харківський електротранспорт", 23.10.2004.
Мабуть, електротранспортникам старшого покоління добре відома іронічна інтермедія Аркадія Райкіна, у котрій є такі слова: "Дві години спостерігав, як бензин із цистерни витікає... і хоч би хтось підійшов краника закрив..." Уже в цих словах ми відчуваємо проблему байдужості й нераціонального витрачання паливних ресурсів, а також особисту відповідальність за те, щоб важлива сировина витрачалася дбайливо.
Сьогодні саме життя вимагає від нас, від кожного працівника ХКП "Міськелектротранс", свідомого підходу до раціонального витрачання ресурсів, котрими він розпоряджається у ході своєї виробничої діяльності. Виконуючи програму "Енергозбереження", ми можемо сказати, що за 9 місяців поточного року було отримано відчутні результати у цій повсякденній роботі. Причому реалізація значної кількості намічених заходів не вимагає ніяких витрат.
Ось кілька конкретних прикладів. Вимикання ланцюгів управління й електрообладнання трамваїв та тролейбусів під час їх відстоїв дало можливість зекономити 30 тис. кВт/год. А от обмеження маневрових робіт рухомого складу в депо з 17.00 до 18.00 год. теж зберегло електроенергію. Ще 80 тис. кВт/год. заощадили внаслідок повторного навчання водіїв трамваїв і тролейбусів за картами раціонального водіння рухомого складу в лінії. Причому, наголошую, що всі ці заходи не вимагають матеріальних затрат.
З іншого боку ми проводили заміну контактного дроту, що дало можливість економити електроенергію. Це ж можна сказати і про капітальний ремонт колій. А ще відновлювались рейкові з’єднувачі, зварювалися стики. За всім цим теж економія електроенергії. У підсумку назву цифри. За 9 місяців поточного року таким чином заощадили 1017 тис. кВт/год.
Кілька заходів програми "Енергозбереження" стосуються і теплоенергії. Так, відповідний ефект дала установка приладів її обліку, хімічне і механічне очищення котлів наших котелень (Жовтневе трамвайне, Депо №1), зменшення кількості приладів опалення. Навіть така проста "технологія" як утеплення виробничих споруд і побутових приміщень депо та служб дозволила зекономити 85 Гкал.
Фактично за вищеназваний період електротранспортники зуміли заощадити майже 500 Гкал.
Без витрат, тільки за рахунок раціонального використання газу, електротранспортники зуміли заощадити його 103 тис. м3.
Кілька слів слід сказати і про економію води. Зниження її витрат стало можливим тільки за рахунок ліквідації витікання через запірну арматуру на об’єктах служб та депо. 60 тис. м3 — теж непоганий показник, але можна сказати, що економити воду може практично кожен з нас, вживаючи своєчасні заходи своїм активним ставленням до цієї проблеми. Адже чим швидше ми усуваємо непередбачене технологічним процесом витрачання води, тим більше коштів залишається на рахунку підприємства. І це правило справедливе в тій чи іншій мірі для будь-якого носія.
Отже, шановні електротранспортники, економія води газу, електроенергії чи теплоенергії — процес, котрий ніколи не закінчується. Але сьогодні, напередодні складного зимового періоду, ми повинні ще і ще раз зважити свої можливості у даному напрямі діяльності.
Ю. ГАВРЮШИН,
начальник енергомеханічного відділу підприємства
№83‑84 (5229‑5230), 23 жовтня 2004 року
Разделы по теме: | |
---|---|
Рубрики: | Трамвай, Троллейбус |
Перевозчики: | Депо №1, КП "Жовтневе трамвайне депо" |
Добавить комментарий
Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.