Новости. Харківська "підземка" проти підприємців-орендарів
"Харьковские новости", 06.02.2009.
11 кіосків, що знаходились у переході станції метро "Студентська", були повністю зруйновані, а товар зник у невідомому напрямку. Принаймні так стверджують постраждалі. Керівництво метрополітену називає це підтриманням належного стану свого майна.
Підприємці свого часу взяли в оренду кіоски, що розташовані у переході метро "Студентська". На руках мають діючі договори із фондом держмайна до 2010 року. Однак, розповідають, під новий рік представники метрополітену заявили, що кіоски будуть знесені. Всі протести орендарів та їх звернення до правохоронців були марними.
Вадим Безуглий, голова профспілки підприємців-орендарів: "Люди узнали о том, что они не могут попасть на работу прийдя утром 26 января. Переход - закрыт, доступ к имуществу - заблокирован. Продавцы не могут попасть на работу, предприниматели не могут забрать свое "майно". Ну такое есть слово нехорошее - "беспредел", по другому не назовешь".
А вже за три дні торгові точки орендарів зрівняли з землею, а їх товар та особисте майно зникли у "невідомому" напрямку. Один з підприємців зафіксував цей процес на відеокамеру. На запису видно: кілька людей розбирають залишки від кіосків. А от керівництво Харківського метрополітену вважає свої дії повністю законними.
Сергій Мусєєв, начальник Харківського метрополітену: "Это наше имущество, и метрополитен должен содержать пешеходные переходы в надлежащем состоянии. Все остальные вопросы, кому то нравится семечками торговать - пусть торгуют на базарах".
Держкомітет з питань підприємництва вважає, що така ситуація спровокована змінами закону про бюджет. Згідно з ними орендарі мають кожен рік перезаключати договори, ще й на конкурсній основі.
Вікторія Радченко, голова Харківського обласного представництва Держкомпідприємництва: "В законе про бюджет возникает строка, вроде бы, безобидная, о перезаключении договоров. Она влечет за собой ужасную ситуацию. Когда по сути дела все предприниматели, вот сейчас в метрополитене эта ситуация уже накалилась, когда должны ежегодно перезаключать договора. Я уже не говорю о стоимости этих договоров. Но даже сама процедура - на конкурсной основе, что это за 41 год?"
Іншої думки Фонд Держмайна, який є орендодавцем. Там підтверджують, що їх договори з підприємцями є діючими. Тому називають знесення кіосків неправомірним.
Віталій Круглов, перший заступник начальника регіонального відділення ФДМУ: "Процедура должна быть такая. Сначала прекращается действие договора, каким либо из этих путей - либо по согласию сторон, либо по решению суда. После прекращения договора можно производить демонтажные работы".
Метрополітен подав позов до суду з вимогою змусити Фонд держмайна розторгнути договори. У свою чергу підприємці прагнуть довести через суд, що документи таки діють. Тож остаточне слово залишається за суддями.
Юрій Котляр, Сергій Чорний. Харківські Новини.
Разделы по теме: | |
---|---|
Рубрики: | Метро |
Станции и объекты метро: | "Студентська" |
Добавить комментарий
Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.