Новости. Нові біометричні технології на Південній залізниці
Офіційний сайт Регіональної філії "Південна Залізниця" АТ "Укрзалізниця", 05.11.2008.
Вже майже півроку на Південній залізниці робочий час поїзних бригад фіксується завдяки пристроям біометричного контролю.
Cистема біометричного контролю складається з кількох програм, які забезпечують якісну роботу багатьох автоматизованих робочих місць: інспектора відділу кадрів, старшого та чергового нарядчиків, нарядчика-таксівника, бухгалтера, керівника, відділу праці та заробітної платні, адміністратора системи, а також довідкової системи залізничного рівня з використанням Web-технологій.
Працівники інформаційно-обчислювального центру Південної залізниці, поєднавши всі ці програми, розробили та впровадили у виробництво два пристрої: стаціонарний і переносний. Стаціонарний пристрій підключено до комп’ютера, а переносний є у начальника поїзда для обліку робочого часу провідників.
Процес біометричного контролю проходить у два етапи: при появі на роботі та на маршруті в пункті обігу вагонів. Процедура ідентифікації забирає кілька секунд — для підтвердження слід лише прикласти фалангу пальця до пристрою, який зчитає малюнок і розпізнає власника.
Провідник має зареєструватися у чергового нарядчика, скориставшись стаціонарним пристроєм, у системі буде зафіксовано час появи на роботі. У пункті обігу вагонів начальник поїзда проводить повторну ідентифікацію, використовуючи переносний прилад. При завершенні маршруту поїзна бригада відмічається на стаціонарному приладі у чергового нарядчика у вагонній дільниці. Дані, отримані від пристроїв біометричної ідентифікації, використовуються при таксуванні виконаної роботи та нарахуванні заробітної плати.
Впровадження такої передової технології дозволить посилити контроль робочого часу поїзних бригад з метою отримання вірогідних даних щодо присутності провідників на робочих місцях.
Важливо зауважити, що біометрія — це не дактилоскопія, а лише метод автоматичної ідентифікації людини та підтвердження особи, що базується на фізіологічних характеристиках. Прикладом фізіологічних характеристик є папілярний малюнок пальця, форма руки, характеристики обличчя, райдужна оболонка ока. Біометрія — унікальна вимірювальна характеристика людини для автоматичної ідентифікації або верифікації.
У комп’ютері збережено не графічний малюнок пальця, а лише інформацію про кілька характерних точок (це складає менше 1% даних від усього малюнка).
Прес-центр Південної залізниці
Разделы по теме: | |
---|---|
Рубрики: | ЖД транспорт |
Добавить комментарий
Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.