Правила користування Харківським метрополітеном
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ Н А К А З 10.08.2004 N 712 | |
|
|
Про затвердження Правил користування Харківським метрополітеном Відповідно до Законів України "Про транспорт" ( 232/94-ВР ), "Про міський електричний транспорт" ( 1914-15 ) Н А К А З У Ю:
|
|
Т. в. о. Міністра | В.В.Корнієнко |
ПОГОДЖЕНО: | |
Перший заступник Голови
Держспоживстандарту |
В.Г.Задирайко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
|
|
ПРАВИЛА
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ1.1. Метрополітен - міський електричний транспорт, користування яким пов'язане з підвищеною небезпекою. Правила користування Харківським метрополітеном (далі - Правила), розроблені з метою забезпечення надійного та якісного перевезення та обслуговування громадян, які користуються метрополітеном, захисту прав споживачів, регулюють відносини між пасажирами та метрополітеном. 1.2. Ці Правила поширюються на пасажирів, які користуються послугами метрополітену. Вони встановлюють умови проїзду пасажирів та перевезення багажу, обов'язки, права перевізника та пасажирів. 1.3. Правила розроблені відповідно до Законів України "Про транспорт" ( 232/94-ВР ), "Про міський електричний транспорт" ( 1914-15 ), "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" ( 4004-12 ), "Про захист прав споживачів" ( 1023-12 ), Господарського ( 436-15 ) та Цивільного ( 435-15 ) кодексів України, Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10, 80732-10 ), інших нормативно-правових актів. 1.4. Працівники метрополітену повинні забезпечити безпеку пасажирів та високий рівень культури обслуговування, створити їм необхідні зручності, бути ввічливими щодо кожного пасажира, виявляти турботу та увагу до них, уживати заходів з метою усунення недоліків в обслуговуванні громадян незалежно від того, за яких обставин та з чиєї вини вони виникли, але водночас вимагати від пасажирів безумовного виконання Правил користування метрополітеном. 1.5. Станції метрополітену відкриті для входу щодоби з 5 години 30 хвилин до 24 години. 1.6. Особи, які перебувають на території метрополітену, повинні бути взаємно ввічливими і дбайливо ставитись до споруд і обладнання метрополітену, дотримуватись чистоти, громадського порядку, вимог Правил, а також поступатись місцем у вагонах поїздів інвалідам, ветеранам війни і праці, людям похилого віку та пасажирам з дітьми. 1.7. У разі порушення цих Правил пасажирами або при загрозі їх безпеці пасажири повинні залишити територію метрополітену. 2. УМОВИ ПРОЇЗДУ ПАСАЖИРІВ І ПЕРЕВЕЗЕННЯ БАГАЖУ2.1. Оплаті підлягають: 2.1.1. Кожний прохід пасажира за межі пропускних пунктів станцій метрополітену. 2.1.2. Перевезення:
Документи на право пільгового проїзду в метрополітені не дають права на безкоштовне перевезення ручного багажу вказаних розмірів. 2.2. Підходячи до пропускних пунктів, пасажири повинні заздалегідь приготувати проїзні квитки, жетони або пред'явити документ, який дає право на пільговий чи безкоштовний проїзд. Інші документи (у тому числі нотаріально завірені копії) права на безкоштовний проїзд не дають. Пільгові проїзні квитки дають право на проїзд тільки за наявності в пасажира відповідного документа. 2.3. На кожній станції пасажирам надається доступна інформація щодо режиму роботи метрополітену, правил безпечного поводження в ньому, тарифів на проїзд, інших послуг в наочному вигляді та через гучномовець. Пасажирам також надається інформація щодо переліку осіб, які мають пільги на безкоштовний проїзд у метрополітені, телефонні номери місцевих органів виконавчої влади, керівництва метрополітену та територіального Управління у справах захисту прав споживачів Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики. 2.4. Пасажири, які пред'явили документи, що мають ознаки підробки, виправлення, з прізвищем, що не відповідає посвідченню особи, мають право проходу в метрополітен на загальних підставах. 2.5. У всіх випадках виявлення в поїздах, на станціях або в пішохідних переходах забутих чи загублених речей пасажир повинен звернутися до чергового персоналу станції або працівника відділу охорони метрополітену УМВС України для вжиття належних заходів. 3. ОБОВ'ЯЗКИ ТА ПРАВА ПЕРЕВІЗНИКА3.1. Черговий по станції зобов'язаний:
3.2. Машиніст електропоїзда метрополітену під час роботи на лінії зобов'язаний:
3.3. Контролер пропускного пункту зобов'язаний:
3.4. Контролер має право:
3.5. Працівники метрополітену мають право:
4. ОБОВ'ЯЗКИ ТА ПРАВА ПАСАЖИРІВ4.1. Пасажири зобов'язані: 4.1.1. Дотримуватись на території метрополітену та під час поїздки громадського порядку та цих Правил. 4.1.2. Оплатити кожний прохід за межі пропускних пунктів станцій метрополітену, пред'явити документ, який дає право на пільговий чи безкоштовний проїзд. 4.1.3. Сплатити перевізнику встановлену плату за перевезення багажу. 4.1.4. Зберігати спокій, витримку, виконувати вимоги працівників метрополітену в надзвичайних ситуаціях. 4.1.5. Користуватись дверима "Вхід", заходячи на станцію, та "Вихід" - виходячи з неї. 4.1.6. Надійно тримати багаж, оберігати його від падіння. 4.1.7. Проходячи через автоматичний пропускний пункт, заходячи на ескалатор та виходячи з нього, піднімати поли довгого одягу та ручний багаж, щоб вони не потрапили до пристроїв та в обладнання метрополітену. 4.1.8. Ідучи до ескалатора, звертати увагу на напрямок його руху та заходити тільки на той ескалатор, який рухається в потрібному напрямку; ступаючи на ескалатор, треба спиратися на поручень. 4.1.9. Перебуваючи на ескалаторі:
4.1.10. Перебуваючи на платформі:
4.1.11. Перебуваючи у вагоні:
У разі виявлення задимлення чи пожежі, випадку падіння пасажира або речей на колії метрополітену, а також ситуацій, що можуть вплинути на безпеку перевезень пасажирів або руху поїздів, негайно повідомити про це черговий персонал метрополітену, а при перебуванні в поїзді - машиніста через пристрій зв'язку "пасажир машиніст". 4.2. Пасажирам заборонено: 4.2.1. Входити на станцію у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, у брудному одязі, розпивати спиртні напої. 4.2.2. Створювати ситуацію, що заважає руху пасажиропотоку та руху поїздів. 4.2.3. Сидіти на східцях та поручнях ескалаторів, притулятися та притуляти речі до нерухомих його частин, спиратись і ставити речі на східці та поручні. 4.2.4. Бігти по ескалаторах, платформах та залах станцій. 4.2.5. Входити на ескалатор, що не працює, без дозволу працівників метрополітену та самостійно знімати пересувні бар'єри. 4.2.6. Перевозити вантажі на візках. 4.2.7. Кидати сторонні предмети на колії, балюстради ескалатора та в освітлювальні карнизи пішохідних переходів. 4.2.8. Спиратись на загородку та дзеркало, установлені в торцях платформи, чіплятись за пристрої освітлення станцій. 4.2.9. Самовільно проникати у виробничі приміщення станцій. 4.2.10. Стрибати на колії та ходити по коліях. 4.2.11. Відчиняти двері вагонів під час руху поїздів та навмисно заважати їх відчиненню або зачиненню на станціях. 4.2.12. Перебувати у поїздах, які слідують в електродепо, і в оборотні тупики на кінцевих станціях. 4.2.13. Користуватись без потреби пристроєм зв'язку "пасажир - машиніст" у вагоні, вимикачем "стоп" на балюстраді ескалатора. 4.2.14. Прослуховувати аудіотехніку через гучномовець та грати на музичних інструментах на території станцій та у вагонах поїздів. 4.2.15. Перебувати на станції в одязі та з багажем, що можуть забруднити або поранити пасажирів. 4.2.16. Здійснювати кінозйомки та відеозйомки без письмового дозволу адміністрації метрополітену. 4.2.17. Використовувати площу станцій та салонів вагонів метрополітену для заняття комерційною, рекламною та іншою діяльністю без укладання відповідної угоди з метрополітеном. 4.2.18. Перебувати на території станцій метрополітену та у вагонах поїздів з метою жебрацтва. 4.2.19. Передавати іншим особам, які не мають права на пільги, пільгові проїзні квитки або документи, що дають право безкоштовного проїзду в метрополітені. 4.2.20. Палити у вагонах поїздів, на станціях, переходах. 4.2.21. Перевезення:
4.3. Пасажир має право:
5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛОсоби, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України. | |
Заступник директора
|
К.А.Савченко |