Конечная "1-е Салтівське селище"

ОписаниеНа карте

Маршруты, отправлявшиеся 
от этой конечной в прошлом:
 
Трамвай: 2, 8, 23, 24

Трамвайне коло "1-е Салтівське селище" було відкрите 20 серпня 1950 року. Тоді була прокладена трамвайна лінія до робочих селищ, що виникли в передвоєнні та перші повоєнні роки вздовж Салтівського шосе, і отримали назву "Салтівських". Сюди було проведено маршрути №№ 23 та 24, що зв'язали селища відповідно із заводськими районами та центром міста. Через два роки до них також приєднався маршрут № 2.

Трамвайне коло було розташоване у невеличкому сквері на перетині Салтівського шосе та вулиці Самсонівської (тодішня назва - вул. Крупської). Цей сквер зберігся донині, більше того, до 2012 року в ньому знаходилася невеличка закинута будівля, яка колись була диспетчерським пунктом "1-е Салтівське селище", а за розташуванням дерев можна вгадати, де саме лежали раніше трамвайні колії. Цікаво, що від Салтівського провулка і до кінцевої "1-е Салтівське селище" трамвайна лінія проходила не по лівій стороні Салтівського шосе, де вона знаходиться сьогодні, а по правій. При цьому навпроти Салтівського провулку колії перетинали Салтівське шосе.

У листопаді 1968 року була відкрита лінія Салтівським шосе до кінцевої "602-й мікрорайон". Нова лінія проходила вже лівою стороною шосе; таким чином, виник другий перетин шосе трамвайними коліями навпроти вулиці Самсонівської. До 602-го мікрорайону було подовжено всі трамвайні маршрути, що прямували раніше до 1-го Салтівського селища, крім 24-го. Втім, через рік останній був подовжений до нової кінцевої зупинки "603-й мікрорайон", яка розташовувалась на проспекті Тракторобудівників. З цього моменту регулярний маршрутний рух до кінцевої "1-е Салтівське селище" було припинено. Точна дата демонтажу трамвайного кільця невідома. Імовірно, його було демонтовано у серпні 1973 року, одночасно з перенесенням трамвайних колій з правої на ліву сторону Салтівського шосе на ділянці між Салтівським провулком та Самсонівською вулицею.