Підсумки соціально-економічного розвитку м.Харкова за 2004 рік, пов'язані з транспортом

Роботу підприємств і організацій міського транспорту і зв'язку у 2004 році було спрямовано на здійснення своєчасного та якісного обслуговування населення міста.

Міська транспортна система, в основному, забезпечила попит населення міста на пасажирські перевезення. Усіма видами міського транспорту перевезено 620,6 млн пасажирів, у тому числі: метрополітеном - 277,4 млн пасажирів, міськелектротранспортом - 264,2 млн пасажирів, автобусним транспортом - 79,0 млн пасажирів.

Структуру пасажирських перевезень по видах міського транспорту у 2003-2004 роках надано на діаграмі:

Структура пасажирських перевезень по видах міського транспорту у 2003-2004 роках

Перевезення пасажирів здійснювалося згідно із затвердженою рішенням міськвиконкому єдиною наземною транспортною схемою.

Харківським комунальним підприємством "Міськелектротранс" у звітному році забезпечено регулярність руху трамваїв і тролейбусів на рівні 88,9 % та отримано доходів від перевезення пасажирів на суму 53,2 млн грн., що становить 129,7 % від запланованого.

Профінансовано в повному обсязі передбачену на рік фінансову підтримку з міського бюджету на компенсацію витрат від перевезення пільгового контингенту пасажирів у сумі 28,6 млн грн.

Надано субвенцію з державного бюджету на компенсацію збитків від перевезення пільгового контингенту в сумі 11,5 млн грн.

Підприємством здійснювалися перевезення на 18 трамвайних і 31 тролейбусному маршруті, щодоби перевозилося понад 700 тис. пасажирів.

Із метою раціонального використання рухомого складу і збільшення доходів підприємства проведено роботи з обстеження пасажиропотоків та аналіз пасажироперевезень за часом доби, а також у робочі і вихідні дні.

Для поліпшення якості пасажироперевезень по районах міста відновлено тролейбусний маршрут № 15, збільшено кількість рухомого складу на маршрутах №№ 12, 63.

За проханням мешканців Київського району змінено напрям руху трамвайного маршруту № 16 та враховуючи зміни пасажиропотоку в напрямку Південного вокзалу у вихідні дні, внесено зміни до графіків руху маршрутів №№ 6, 12, 20.

У зв'язку з відкриттям ІІ дільниці Олексіївської лінії метрополітену внесено зміни до тролейбусних маршрутів №№ 2, 8, 17, 22, 38, 40, що курсують у напрямку житлових масивів Павлового поля, Олексіївки та сел. Жуковського.

На 01.01.2005 р. інвентарний парк рухомого складу КП "Міськ-електротранс" склав 714 одиниць, у тому числі 385 трамваїв і 329 тролейбусів. При цьому 87,5 % трамваїв і 74,5 % тролейбусів відробили амортизаційний строк і підлягають списанню. За рахунок власних коштів підприємства виконано капітальний ремонт 38 тролейбусів, а також середній ремонт 159 трамваїв і 51 тролейбусу на загальну суму 2,9 млн грн.

Проведено капітальний ремонт трамвайних колій довжиною 3,7 км на суму 2,5 млн грн., у тому числі за рахунок коштів міського бюджету відремонтовано колії по пр. Московському в районі площі Повстання та заводу "Електропривід" на суму 1,0 млн грн., і виконано капітальний ремонт високовольтних ліній на підстанціях на суму 484,0 тис. грн.

Для покращення технічного стану шляхового господарства підприємством за рахунок власних коштів проведено поточний ремонт трамвайних колій на суму 800,0 тис. грн., реконструйовано контактну мережу довжиною 6,6 км на суму 2,6 млн грн.

За рахунок коштів, вивільнених від надання пільг по податку на землю, підприємством сплачено експлуатаційні витрати в сумі 1,3 млн грн.

Підприємством "Харківський метрополітен" перевезено 277,4 млн пасажирів, із них 74,0 % - платних. Порівняно з попереднім роком обсяг перевезень платних пасажирів збільшився на 18,0 млн пасажирів, або на 9,6 %.

Підприємством отримані доходи від перевезення пасажирів на суму 97,0 млн грн., або 114,2 % від запланованого. Доходи від підсобно-допоміжної діяльності (розміщення реклами у вагонах, здачі в оренду площ у переходах станцій тощо) становили 12,2 млн грн. Порівняно з попереднім роком витрати по перевезенню пасажирів збільшились на 14,6 % і склали 123,8 млн грн., собівартість перевезення одного пасажира - 44,6 коп.

Надані в повному обсязі передбачені підприємству фінансова підтримка з міського бюджету в сумі 4,0 млн грн. та субвенція з державного бюджету на компенсацію збитків від перевезення пільгового контингенту в сумі 6,8 млн грн.

За рахунок коштів, вивільнених від надання пільг по податку на землю, підприємством сплачено експлуатаційні витрати в сумі 753 тис. грн.

Міністерством транспорту України на умовах співробітництва між ЗАТ "Митищенський метровагонмаш" та Харківським метрополітеном закуплено 5 вагонів для Олексіївської лінії метрополітену. За власні кошти підприємством проведено поточний та середній ремонти 87 вагонів.

Для забезпечення стабільної роботи метрополітену в умовах дефіциту фінансування розроблений і реалізується комплекс заходів, яким визначено першочергові роботи в межах наявних фінансових коштів.

Перевезення пасажирів автобусним транспортом у 2004 році здійснювалися засобами підприємств різних форм власності і приватних підприємців на 169 маршрутах 1020 одиницями рухомого складу.

Автобусним транспортом на міських маршрутах перевезено 79,0 млн пасажирів, у тому числі платних - 63,0 млн пасажирів. Доходи від перевезення склали 51,0 млн грн.

Із метою підвищення якості обслуговування пасажирів внесено зміни в міську транспортну схему: відрегульовано кількість рухомого складу на 31 та змінено напрями руху на 23 маршрутах. Для зменшення навантаження на існуючий міський транспорт продовжено роботу з розвитку мережі комерційних автобусних маршрутів.

На 13 автобусних маршрутах, що працюють у "звичайному" режимі, з 24 одиницями рухомого складу, автотранспортним підприємствам за рахунок коштів міського бюджету надано фінансову підтримку в сумі 804,0 тис. грн.

Структуру перевезень пасажирів (з урахуванням пільгових) по видах міського транспорту за 2003-2004 роки по видах міського транспорту надано на діаграмі:

Структура перевезень пасажирів (з урахуванням пільгових) по видах міського транспорту за 2003-2004 роки

Роботу КП "Пасажирські перевезення та диспетчерське управління" спрямовано на удосконалення міських пасажирських перевезень, коригування роботи всіх видів пасажирського транспорту, забезпечення ефективного контролю за дотриманням перевізниками Правил надання послуг пасажирським автотранспортом, забезпечення безпеки пасажирських перевезень. Підприємством виконано роботи зі встановлення дорожніх знаків, розробки схем для нових маршрутів. Доходи підприємства за звітний період склали 263,4 тис. грн.

Для забезпечення безпеки руху транспорту в межах наявних фінансових можливостей за рахунок бюджетних коштів на капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі у 2004 році витрачено 21,3 млн грн. Проведено поточний ремонт дорожнього покриття на суму 5,2 млн грн.

На роботах, виконаних по ремонту під'їзних і внутрішньоквартальних доріг за пропозиціями виборців депутатам міської ради, освоєно 2,9 млн грн.

Усього за звітний період відремонтовано 676,8 тис. кв. м дорожнього покриття, на що витрачено кошти в сумі 29,5 млн грн.

Проведено ремонт окремих ділянок магістралей міста: проспектів Тракторобудівників, 50-річчя ВЛКСМ, Гагаріна, Леніна, вулиць Сумської, 23 Серпня, Ахсарова, Артема, Чернишевського, Маршала Бажанова, Гвардійців Широнінців, Полтавський шлях, Танкопія, Немишлянської та інших.

Завершено капітальний ремонт Рогатинського мосту через р. Лопань.

Проведено відповідну роботу з організації безпечного дорожнього руху транспорту і пішоходів. На магістралях міста замінено на нові 1752 дорожніх знаки, встановлено 943 нових дорожніх знаки; нанесено 336,0 тис. кв. м дорожньої розмітки та відремонтовано 1,2 тис. п. м пішохідного огородження; введено до експлуатації 10 світлофорних об'єктів та проведено заміну 200 транспортних і 103 пішохідних світлофори.

Авіаційне комунальне підприємство "Міжнародний аеропорт Харків" здійснювало відправлення та прийом пасажирів, вантажів, пошти й забезпечувало виконання польотів і обслуговування вітчизняних та іноземних повітряних суден усіх форм власності.

У 2004 році авіапідприємством міста відправлено 51,8 тис. пасажирів, що на 16,1 тис. більше, ніж заплановано.

Виконано 2298 рейсів (832 міжнародних і 1466 внутрішніх), що на 600 рейсів більше, ніж передбачено програмою на рік. Загальний тоннаж перевезень склав 4,8 тис. т (за 2003 рік - 2,9 тис. т), відправлено 142,6 т вантажів.

З аеропорту м. Харкова виконуються рейси до міст України, ближнього й далекого зарубіжжя. Середньодобова кількість рейсів складає 6,3; середнє завантаження рейсу - 35 пасажирів.

У звітному періоді для забезпечення належного рівня роботи підприємству надана фінансова підтримка з міського бюджету у сумі 1,2 млн грн. та внесено кошти на суму 1,5 млн грн. до статутного фонду шляхом придбання техніки.

Джерело інформації:

Офіційний сервер Харківської міської ради.