Новости. Уряд затвердив зміни у порядок проведення конкурсів на пасажирські автобусні перевезення

Центр транспортных стратегий, 13.01.2023.

Кабінет міністрів України затвердив зміни до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Основна мета змін - полегшення доступу на ринок для нових перевізників, демонополізація ринку та підвищення рівня конкуренції між перевізниками. 

"Ми почали працювати над цією реформою півтора роки тому. Ми готували ці зміни з розумінням, що нові інструменти можуть послабити впливовість перевізників на різних маршрутах. Фактично ми урівнюємо в праві працювати і надавати послуги людям всіх - і тих, хто роками господарював на маршрутах, і тих, хто донині міг тільки мріяти про право вийти на лінію. Завдяки цьому ми можемо отримати підвищення якості послуг. Бо лише на конкурентному ринку надавачі послуг змагаються за свого клієнта намагаючись підвищити якість послуги", - прокоментував заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм.

Для досягнення цих цілей були внесені, зокрема такі зміни: скасовано можливість продовження строків дії дозволів на міжобласних маршрутах для перевізників, які вже працюють на лінії кілька років.

Натомість запроваджені регулярні конкурси, а також запроваджено подання документів для участі у конкурсі на міжобласних маршрутах в електронній замість паперової форми.

Зазначається, що це дозволить прибрати людський фактор і мінімізувати корупційні ризики.

Також запроваджено систему балів для оцінки перевізника на конкурсі. За порушення правил дорожнього руху, залежно від тяжкості, претендент втрачає кількість балів.

Крім того, передбачено обов’язок для учасників усіх наступних конкурсів збільшити кількість транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення – як мінімум 50% запланованих від загальної кількості автобусів на міських автобусних маршрутах з січня 2023 року (до 70% з 2025 року) та до 20% - на приміських.

Також текст постанови було приведено у відповідність до Закону "Про автомобільний транспорт" і передбачена заборона використовувати на маршрутах загального користування автобуси, перероблені з вантажних транспортних засобів.

Зміни, внесені в текст Постанови №1081, яка регламентує проведення конкурсів на автобусні маршрути, вже набули чинності.

URL оригинала: https://cfts.org.ua/news/2023/01/13/uryad_zatverdiv_zmini_u_provedennya_konkursiv_na_rinku_pasazhirskikh_avtobusnikh_perevezen_73353
Разделы по теме:
Рубрики:   Автобус

Добавить комментарий

Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.