Новости. "Укрзалізниця" планує підняти тарифи ще на 20%, - ФРТУ

Центр транспортних стратегій, 03.11.2023.

В ФРТУ наголошують на необхідності прозорого та відкритого обговорення результатів діяльності УЗ за 2023 рік та фінансового плану компанії на 2024 рік.

АТ "Укрзалізниця" має намір з початку 2024 року підвищити тарифи на залізничні вантажні перевезення орієнтовно на 20%.

Як передає ЦТС, таку інформацію озвучив генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України (ФРТУ) Володимир Гусак.

"Усі свої фінансові звіти "Укрзалізниця" засекретила. І зараз в умовах секретності готує чергове підвищення залізничних тарифів, орієнтовно на 20% з початку 2024 року", - написав він в колонці на ФРТУ.

"Ніхто не збирається применшувати внесок "Укрзалізниці" в успішне протистояння злочинному військовому вторгненню росії в Україні… Але пам’ятаємо і "бліцкриг" з підвищення тарифів 1 липня 2022 року, коли без жодного обговорення чи попередження за один день залізничні тарифи на вантажні перевезення збільшили на 70%! Це при тому, що залізничні тарифи вже підвищувалися з 1 січня 2022, тож загалом за 2022 рік тарифи зросли в понад 2 рази", - розмірковує Гусак.

Очільник ФРТУ зауважив, що постійні підвищення залізничних тарифів не враховують загальний стан справ в економіці України та критичну ситуацію у основних споживачів залізничних послуг. Зокрема, за його даними, через зміни логістичних ланцюгів і переорієнтацію значної частини вантажопотоків з портів на західні залізничні переходи, витрати на перевезення зерна зросли в 3-5 разів, металу - в 4 рази, а залізної руди - в 6 разів. Також кожне підвищення залізничних тарифів може призводити до закриття частини підприємств.

"Неможливо оцінити ефективність капітальних інвестицій "Укрзалізниці" у 2022-2023 роках. У 2023 році "Укрзалізниця" може встановити свій рекорд з інвестицій - майже 30 млрд грн. А в 2024 планує побити цей рекорд - попередньо 42 млрд грн, з яких 12 млрд грн - за рахунок державного бюджету. Але куди і на що йдуть ці кошти? Жодних звітів немає", - окреслив Гусак іншу проблему.

З огляду на це в Федерації роботодавців транспорту України наголошують на необхідності прозорого та відкритого обговорення результатів діяльності АТ УЗ за 2023 рік та фінансового плану компанії на 2024 рік.

Нагадаємо, влітку 2022 року в оперативному порядку та без належних консультацій з бізнесом вантажні залізничні тарифи були підвищені відразу на 70%. За рахунок цієї індексації УЗ мала намір отримати додаткові 11 млрд грн.

А за рік, в червні поточного року, в УЗ натякнули, що після 2023 року АТ "Укрзалізниця" має намір знову переглянути тарифи на вантажні перевезення.

URL оригинала: https://cfts.org.ua/news/2023/11/03/ukrzaliznitsya_planue_pidnyati_tarifi_sche_na_20_frtu_77055
Разделы по теме:
Рубрики:   ЖД транспорт

Добавить комментарий

Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.