Новости. Харків почне будувати нові станції метро - Терехов

Информационное агентство "Status Quo", 10.05.2024.

Харків почне будувати нові станції метро. Про це харківський міський голова Ігор Терехов розповів після Другого Міжнародного саміту міст і регіонів, що пройшов у Києві.

Він зазначив, що наразі починається будівництво двох станцій метрополітену та закупівля рухомого складу. Крім того, під час війни один з європейських банків надав Харкову кредит у розмірі 25 млн євро на закупівлю електробусів.

Масштабний проект розбудови Харківського метрополітену охоплює декілька ключових напрямків. По-перше, передбачається спорудження нового електродепо для обслуговування та ремонту рухомого складу. Крім того, заплановано будівництво двох додаткових станцій метро в напрямку міжнародного аеропорту.

За проєктом:

електродепо "Олексіївське" буде розташоване безпосередньо під землею. Таке рішення прийняли вже під час війни, бо РФ кілька разів била ракетами влітку 2022 року саме по депо метрополітену; станція "Державінська" буде розташована на проспекті Гагаріна, біля перетину з вулицею Державінською. Нещодавно Державінську було перейменовано на вулицю ім. Дмитра Коцюбайла ("Да Вінчі"), тому невідомо, як називатиметься нова станція метро; Наступна станція метро - "Одеська" - розташовуватиметься на проспекті Гагаріна, у районі перетину з вулицею Одеською та проспектом Героїв Сталінграда.

Також в проєкті є закупівля 85 нових вагонів метро для оновлення та розширення парку рухомого складу. У квітні повідомлялося, що КП "Харківський метрополітен" спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку незабаром купить 17 нових пʼятивагонних поїздів.

Терехов підкреслив, що за період повномасштабного вторгнення не було скасовано жодного проєкту з іноземними партнерами з розвитку Харкова. Були лише деякі відтермінування.

Крім того, мер наголосив, що влада має домовленості з Німеччиною, яка допоможе у відновленні енергетичної галузі міста. Мер також додав, що Харків очікує на поставки когенераційного обладнання, яке допоможе диференціювати системи опалення та енергопостачання.

URL оригинала: https://www.sq.com.ua/ukr/novini/10.05.2024/xarkiv-pocne-buduvati-novi-stanciyi-metro-terexov
Разделы по теме:
Рубрики:   Метро
Линии метро:   Олексіївська лінія

Комментарии

Евгений Юрьевич
10.05.2024 21:20
Статус-ква не в курсе, что проспект уже не Героев Сталинграда?

fAntom.oav
11.05.2024 10:19
Эта издание не занимается проверкой фактов. Вот про контуженных голубей и про как прокатится на лодке - это к ним, тут они точно знают.

Peter Pan
11.05.2024 12:56
Там же, по идее, место под ещё одну станцию есть. Типа "Каштановой". Или не актуальна?

Просмотреть соответствующую тему на форуме.

Добавить комментарий

Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.