Новости. Назву «Південна залізниця» визнали імперською
Інформаційне агентство "Status Quo", 11.02.2025.
Український інститут національної пам'яті провів експертизу назви «Південна залізниця» і визнав її імперською.
«Назва регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», успадкована з радянських часів (географічно локалізована на півдні від Москви, столиці колишнього СРСР) пов’язана з реалізацією російської імперської політики і є історико-географічним атавізмом, що не відповідає сучасному адміністративно-територіальному поділу України», - йдеться в повідомленні УІНП.
Експерти зробили висновок, що назва «Південна залізниця» містить символіку російської імперської політики і подальше її використання є пропагандою російської імперської політики.
Управління «Південної залізниці» знаходиться у Харкові. Залізницю відкрили у місті 1869 року. Вона з'єднувала Харків із Курском. У 1907 році з'явилася назва «Південні залізниці», а у 1930-х його трансформували у «Південну залізницю».
В березні 2023 року «Укрзалізниця» опублікувала результати опитування для обрання нової назви для «Південної залізниці». Більшість голосів набрав варіант «Харківська залізниця». Але офіційного перейменування не відбулось.
URL оригинала: https://www.sq.com.ua/ukr/korisno_znati/11.02.2025/nazva-pivdenna-zaliznicya-viznali-imperskoyu | |
Разделы по теме: | |
---|---|
Рубрики: | ЖД транспорт, Город и область |
Добавить комментарий
Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.