Новости. У Харкові з двох станцій метро виселяють людей, які ховалися від обстрілів з весни

Суспільне UA, 29.12.2022.

Людей, які з весни постійно жили на двох станціях метрополітену у Харкові, виселяють з підземки. Їм запропонували повернутися до себе додому, а якщо немає, де жити – поселитися у гуртожитках.

Про це Суспільне Харків розказала заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, навесні у метрополітені ховалися від обстрілів близько 5 тисяч людей. У грудні на станції "Героїв Праці" постійно перебували 53 людини, ще близько 40 – мешкали на станції "23 серпня".

Жителька Харкова Яна Євдокімова укривалася на станції "Героїв Праці" разом із дітьми 10 місяців, їй повідомили, що вона має виїхати.

"У мене діти бояться. Молодша взагалі не хоче. Коли я їй сьогодні сказала, вона почала плакати. Вона боїться. Хоча б залиште, не чіпайте цей вихід. Ми вдень підемо, а ввечері прийдемо. Хоча б так. Скажіть нам: "До восьмої години можете приходити". Добре, ми будемо приходити, а вранці будемо йти", – говорить Яна Євдокимова.

Прибрати намети та матраци з метро попросили й людей, які з весни постійно мешкали або ночували на станції "23 серпня", каже жителька Харкова Юлія Михайленко.

"Ми 10 місяців тут ховалися для того, щоб коли нас усіх попереджають, що будуть масовані обстріли, нам вийти на вулицю, як у травні, та чекати на прильоти, або як?", – каже Юлія.

Жінка говорить, що сирена виє не тільки вночі.

"Ми не знаємо, що за хвилину буде у нас тут, у Харкові. Бєлгород від нас недалеко — 40 секунд летить ракета. Як людина може встигнути?", – питає жителька Харкова.

Світлана Горбунова-Рубан зазначає, що люди можуть безперешкодно ховатися у метро під час повітряних тривог та масованих обстрілів.

Однак, за її словами, постійне проживання на станціях нині створює перешкоди для пасажирів та порушує санітарні норми.

"Є 2,5 тисячі укриттів, які місто зробило за літньо-осінній період. Ви повертайтеся додому, вийдіть на вулиці та подивіться на вказники, які висять на будинках. Обов'язково знайдете: "Укриття" і стрілочку, — говорить заступниця міського голови.

Міська влада запропонувала жителям метро повернутися у власні оселі або ж переїхати у гуртожитки.

Що відомо

  • Метрополітен у Харкові почав роботу в режимі укриття у день російського вторгнення, 24 лютого. У травні почали розселяти людей, які ховалися у метро.
URL оригинала: https://suspilne.media/347748-u-harkovi-z-dvoh-stancij-metro-viselaut-ludej-aki-hovalisa-vid-obstriliv-z-vesni/
Разделы по теме:
Рубрики:   Метро, Город и область
Линии метро:   Салтовская линия, Алексеевская линия
Станции и объекты метро:   "Героев Труда", "23-го Августа"

Добавить комментарий

Для того, чтобы добавить комментарий, Вам нужно зарегистрироваться и/или авторизоваться на форуме.