Метро. Станции и сооружения. Станция "Героїв Праці"
Общие сведенияИсторияХроникаСхемыСтанции и сооруженияПодвижной составСтатистикаАудиоДокументы, книги, публикацииКонтакты ]

ОписаниеМаршруты городского транспортаНовости по теме (95)

<< На станцию "Студентська" >> К списку станций <<


Линия: Салтівська лінія
Дата открытия: 24.10.1986
Проектное название: Вулиця Героїв Праці
Архитекторы: Спивачук В.А, Денисенко А.З, Чечельницкий П.Г, Дорогожилова Э.И.
Инженеры: Пашков П.Д, Гришина Л.П.
Художник: Зинухов В.А.
Тип станции: Колонная, Мелкого заложения
Количество вестибюлей: 2
Мобильная связь: Kyivstar, Vodafone
Маршруты городского транспорта :(просмотреть более подробный перечень...)
Трамвай: 16, 16-А, 27
Автобус: 41, 47е, 48, 63е, 106, 208, 222е
Ближайшие конечные остановки городского транспорта :Ст. м. "Героїв Праці" (Термінал)

Станція розташована на перетині вулиць Академіка Павлова та Героїв Праці, біля громадсько-торговельного центру, що обслуговує північну частину Салтівського житлового масиву. Вона є кінцевою станцією Салтівської лінії.

Станція колонна, споруджена відкритим способом із збірних залізобетонних елементів. Оригінальне конструктивне рішення дозволило надати інтер'єру індивідуального вигляду: простір вестибюлів розкрито у бік платформ. Обидва вестибюлі мають великі балкони, що нависають над колійними тунелями.

Архітектура станції суворо урочиста завдяки чіткому ритму прямокутних колон, пластичній структурі стелі з великорозмірних плит з восьмигранними кесонами та ритму світильників зі світлозахисними вертикальними ребрами. Назві станції відповідають геральдичні художньо-декоративні карбовані вставки на колійних стінах із зображеннями орденів та медалей. Стіни та колони оздоблені білим уральським та коричневим закарпатським мармуром, підлога – з плит червоного та сірого граніту.

Станція приймає пасажирів із житлових масивів, розташованих по вулицях Академіка Павлова, Героїв Праці, Гвардійців Широнінців, проспекту Тракторобудівників, а також із п'яти мікрорайонів Північної Салтівки. Поруч зі станцією розташовані два ринки - "Новосалтівський" та "Кутузівський", кінотеатр "Познань", торгові установи, автостанція липчанського напрямку. "Героїв Праці", разом з "Академіка Барабашова", є однією з найбільш завантажених станцій метрополітену.

7 вересня 2013 року на перехресті вулиць Академіка Павлова та Героїв Праці розпочалося будівництво двох додаткових підземних пішохідних тунелів та нового виходу які сполучаються з підземним переходом південного вестибюлю станції метро. Будівництво велося відкритим способом, у зв'язку з чим протягом тривалого часу було перекрито рух вулицею Академіка Павлова і, частково, вулицею Героїв Праці. Трамвайний рух вулицею Академіка Павлова (27-й маршрут) на час будівництва було припинено, а для безперешкодного проїзду трамваїв 16-го та 26-го маршрутів вулицею Героїв Праці було прокладено тимчасовий дублюючий трамвайний шлях та встановлено диспетчерський пульт регулювання руху.

Новий вихід, відкритий 28 липня 2014, веде на північно-східний ріг перехрестя, до Кутузівського ринку. Особливістю нових підземних тунелів є те, що вперше у Харківському метрополітені вони виконані із монолітного залізобетону. Нові пішохідні тунелі облицьовані гранітом, який помітно контрастує з дешевим керамічним облицюванням старої частини підземного переходу.

© Андрій Бутковський, 2005-2023


Общие сведенияИсторияХроникаСхемыСтанции и сооруженияПодвижной составСтатистикаАудиоДокументы, книги, публикацииКонтакты ]