Метро. Станции и сооружения. Станция "Студентська"
Общие сведенияИсторияХроникаСхемыСтанции и сооруженияПодвижной составСтатистикаАудиоДокументы, книги, публикацииКонтакты ]

ОписаниеМаршруты городского транспортаФотогалерея (3)Новости по теме (44)

<< На станцию "Академіка Павлова" >> К списку станций << На станцию "Героїв Праці" >>


Линия: Салтівська лінія
Дата открытия: 24.10.1986
Проектное название: Салтівська
Архитекторы: Спивачук В.А, Денисенко А.З, Чечельницкий П.Г, Кучинская Н.Н.
Инженеры: Бишоф Т.Е, Варич А.В.
Художники: Ганжа П.А, Чернова Н.Л.
Тип станции: Колонная, Мелкого заложения
Количество вестибюлей: 2
Мобильная связь: Kyivstar, Vodafone
Маршруты городского транспорта :(просмотреть более подробный перечень...)
Трамвай: 16, 16-А, 27
Троллейбус: 34
Автобус: 272

Станція розташована на перетині вулиць Академіка Павлова та Валентинівської поблизу студентського містечка у 519-му мікрорайоні Салтівського житлового масиву.

"Студентська" - колонна станція, споруджена відкритим способом зі збірних залізобетонних елементів, має два вестибюлі. Ряди круглих білих колон, стеля, зібрана з плит із круглими нішами для світильників, утворюють єдине архітектурне ціле. Світильники скомпоновані зі стандартних люмінесцентних ламп та світлозахисних сталевих ребер. Колони та стіни пасажирських приміщень оздоблені білим уральським мармуром, підлога набрана із сірих та чорних гранітних плит. Стіни пішохідних тунелів оздоблені морозостійкою керамічною плиткою з декоративним малюнком. Тематичні художньо-декоративні композиції з кераміки, які розміщені на колійних стінах - "Навчання", "Будівельні загони", "Спорт" та "Відпочинок" - присвячені студентству.

До станції підходять два тролейбусні маршрути, що підвозять до неї мешканців мікрорайонів Салтівського житлового масиву, розташованих уздовж вулиці Валентинівської. Неподалік станції знаходяться корпуси педагогічного та фармацевтичного університетів.

© Андрій Бутковський, 2005-2023


Общие сведенияИсторияХроникаСхемыСтанции и сооруженияПодвижной составСтатистикаАудиоДокументы, книги, публикацииКонтакты ]